Phishing Nedir? Sosyal Medya Hesapları Nasıl Hackleniyor?

Phishing Nedir? Sosyal Medya Hesapları Nasıl Hackleniyor?

Merhaba değerli okuyucular, bugün Sizlere Birçok Kişinin İsmini Bilip Anlamını Bilmediği Phishingin Anlamından bahsedeceğiz, İyice Okuyun ! Günümüzde sosyal medya hesaplarının çalınmasında en büyük rolü phishing saldırıları üstleniyor. 

Nedir Bu Oltalama Yöntemi? 

Öncelikle adının nereden geldiğine değinelim Password ve Fhishing kelimelerinin karışımından oluşmaktadır Oltama saldırısında amaç kendisini kurum , kuruluş gibi sosyal mühendislik yöntemleryle bizi istediği linke yönlendirmekten oluşuyor.

Biraz örnek verecek olursak;

Mailimize [email protected] dan mail geliyor. Bu örnekteki gibi bu maili instagramın gönderdiğini düşünüyoruz. Ve korkudan şifrenizi yenilemek için linke basıyorsunuz. Güzel bi şekilde oltaya düşmüş oldunuz. İşte bu şekilde instagram hesaplarınız çalınıyor. Günümüzde kimlik hırsızlığı phishing saldırısına giriyor. Mesela telefonda kendisini banka olarak tanıtan birine güvenip kart bilgilerimizi veriyoruz.

Hacklenmemek İçin Önlemler Nelerdir?

Önlemleri basit arkadaşlar; İlk olarak mailimizde spama düşen mesajları kesinlikle açmayın. Spama düşmediği halde instgramdan yine mesaj gelmiş ise gönderenin adresine dikkat edin. Kesinlikle linke tıklamayın. Adres çubuğuna kendiniz url adresini yazarak siteye ulaşın.

Administrator

Script Download Owner
Başa dön tuşu